NEWSLETTER SIMI BŘEZEN 2024 Dobrý den, [https://crm.migrace.com/my/2971/047ac007566a3f5a5f6bbc7fd674b1c0?emailid=31] vítejte u březnového newsletteru SIMI! Připomínáme si v něm 2. výročí začátku války na Ukrajině. Dočtete se o...

NEWSLETTER SIMI

BŘEZEN 2024

 

Dobrý den, Upravit

tejte u březnového newsletteru SIMI! Připomínáme si v něm 2. výročí začátku války na Ukrajině. Dočtete se o tom, jaké kroky podnikáme pro zlepšování životní situace žen-migrantek. Čeká Vás také několik pozvánek a informací, jak se můžete zapojit do našich činností.

Přejeme příjemné čtení!

Novinky z programů SIMI

Ukrajina

24. února jsme si připomínali již druhé výročí začátku války na Ukrajině. Konsorcium nevládních organizací u této příležitosti uspořádalo tiskovou konferenci, které se zúčastnila také ředitelka SIMI Magda Faltová. Česká republika od začátku války poskytla útočiště a dočasnou ochranu 382 034 uprchlíkům a uprchlicím z Ukrajiny. Jenom v SIMI jsme pak v přímé klientské práci podpořili přes 3000 válečných uprchlic a uprchlíků. Více statistik najdete v našem datasheetu.

Tisková konference - Dva roky integrace uprchlíků z Ukrajiny

Přes 4,3 milionů Ukrajinců žije v současnosti v EU a jsou držiteli dočasné ochrany. Tento status má však vypršet 4. března 2025. Připojili jsme se k dalším 130 organizacím a společně vyzýváme EU, aby navrhla včasné a trvalé možnosti pro přechod z dočasné ochrany.

Ženy v migraci

•   Připojili jsme se k revizi Strategie pro rovnost žen a mužů 2021+.

•   Dlouhodobě podporujeme koalici Hlas proti násilí a připojili jsme se k otevřenému dopisu adresovanému předsedkyni Poslanecké sněmovny Markétě Pekarové Adamové k pokračování ratifikačního procesu Úmluvy Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí.

•   Více k genderovým tématům nabízíme v našem Zpravodaji: Ženy v migraci

Vzdělávání a osvěta

•   V rámci iniciativy Uprchlíci vítejte jsme koncem roku 2023 uspořádali webinář, kde jsme společně rozebírali aktuální situaci na realitním trhu a praktické rady k hledání bydlení. Více na Youtube. Na webinář navážeme osobními workshopy v Praze v březnu a dubnu 2024 viz níže.

•   Dlouhodobě spolupracujeme s městskou částí Praha 3. Přehled posledních výstupů z této spolupráce najdete na našem webu.

Byli jsme u toho

Na 58. Regionální poradní platformě jsme prezentovali naši práci s uprchlíky v online prostředí a zúčastnili jsme se navazující pracovní skupiny zaměřené na koordinaci terénní práce s nimi

Kde nás můžete potkat

30. května proběhne již tradiční multikulti piknik v komunitním centru na Smíchově. Tentokrát se můžete těšit se můžete na kurzy vaření, hudbu, ale i další překvapení. My se zas budeme moc těšit na Vás! Pro více informací, které pro vás budeme průběžně aktualizovat sledujte naše webové stránky a Facebook.

•   19. dubna pak nebudeme chybět na 60. regionální poradní platformě v prostorách Spojka Events v Karlíně.

•   Některé z nás potkáte na festivalu Jeden svět a to jak hostky - expertky nebo moderátorky.

Jak se můžete zapojit

Uprchlíci a migrantky/ti, kteří sem přišli hledat bezpečí před válkou či lepší podmínky pro život svých dětí, stále potřebují naši podporu při jejich začlenění do společnosti. Pokud vám dávají naše aktivity a služby smysl, podpořte nás příspěvkem!

Link
CHCI PŘISPĚT
Link

Hledáme dobrovolníky


Link
CHCI SE ZAPOJIT
Link

Hledáme autory článků a receptů

Hledáme autory článků na naše blogy. Napište nám svůj příběh a my jej publikujeme na blogu Bez vrásek. Na našem Foodblogu pak rádi zveřejníme Vaše oblíbené recepty s Vaším příběhem.

Zapojte se školou

Pořádáme besedy o migraci s lektory-migranty pro základní a střední školy. Žáci a studenti tak mají jedinečnou příležitost seznámit se s přímou zkušeností člověka, který si migračním procesem prošel a tak i obecně s migrací a integrací. Zapojit se mohou všechny základní a střední školy v Praze. V případě zájmu o besedu nám napište na: leopoldova@migrace.com.Sledujte nás


  Facebook         Twitter         Web         YouTube         Instagram

Napište nám

Sdružení pro integraci a migraci, o.p.s.

Havlíčkovo náměstí 2
130 00 Praha 3 – Žižkov
+420 224 224 379
poradna@migrace.com

Podpořte nás     Náš web     Kontakt

Přejete si ukončit odběr tohoto newsletteru?

Logo Sdružení pro integraci a migraci, o. p. s.