ZPRAVODAJ ŽENY V MIGRACI ČERVEN 2024 Dobrý den, dostává se Vám do rukou první číslo zpravodaje tohoto roku od organizace SIMI k tématům žen v migraci a otázkám rovnosti žen a mužů v souvislosti s migrací. Přejeme příjemné čtení! •   SIMI...

ZPRAVODAJ ŽENY V MIGRACI

ČERVEN 2024

 

Dobrý den,

dostává se Vám do rukou první číslo zpravodaje tohoto roku od organizace SIMI k tématům žen v migraci a otázkám rovnosti žen a mužů v souvislosti s migrací. Přejeme příjemné čtení!


SIMI k tématu žen v migraci

Aktuální dění v ČR

Dne 8. března 2024 jsme se připojili k oslavám Mezinárodního dne žen. Evropská síť migrantek (ENoMW) při této příležitosti vydala MANIFEST, který zdůrazňuje naléhavé otázky týkající se práv, rovnosti a příležitostí migrantek a uprchlic v evropských společnostech, zejména v souvislosti s nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu v červnu 2024.

I v naší práci se dlouhodobě věnujeme ženám z celého světa. Pro podporu a vyjádření solidarity s migrantkami v ČR i dalšími ženami jsme MDŽ oslavili hned na několika akcích:

•   setkání s Úřadem vlády "Republika rodu ženského"

•   zahájení výstavy Praha feministická od organizace Gender Studies

•   debatě a promítání filmu Sestry z kouřové sauny organizované Českou ženskou lobby ve Francouzském institutu

•   akci Unie porodních asistentek (UNIPA) s přednáškami a panelovou diskuzí k péči o ženy během těhotenství, porodu a rodičovství

•   akci a pochodu organizace Pangea Prague

Volby do evropského parlamentu 2024

Dne 7. a 8. června 2024 v ČR proběhnou volby do Evropského parlamentu. Ty představují klíčovou příležitost pro vyjádření našich hlasů a formování budoucnosti Evropy. Nejenže určí směrování naší politiky v následujících letech, ale také mohou posílit boj za genderovou rovnost a spravedlivější migraci. Vysoká účast Vás i migrantek/ů v těchto volbách je nezbytná pro zajištění reprezentace v evropských institucích a prosazování našich společných zájmů. Každý hlas je důležitý!

Práva žen během IVLP studijní cesty po USA

#welcominginteractive v Dallasu

Programová ředitelka SIMI Eva Valentová se v dubnu zúčastnila prestižního studijního programu #IVLP (International Visitors Leadership Programme), pořádaného vládou USA. Cesta pro 11 evropských expertek a expertů se zaměřovala na téma podpory lidských a občanských práv zranitelných skupin v místních komunitách, mezi nimi tedy práv žen a migrantské populace v USA. Četné diskuse s různými institucemi, nevládními organizacemi a aktivisty či spíše aktivistkami odhalily různorodé pohledy a přístupy k ochraně a vnímání těchto práv a skupin napříč jednotlivými americkými státy. Obecně však lze říct, že zapojení místních komunit a angažovanost obhájců a obhájkyň lidských práv jsou pro jakoukoliv zranitelnou skupinu v americké společnosti naprosto nepostradatelné! Víc v článku Evy na webu SIMI.

Sdílíme příběhy migrantek

Podpořte nás!

Líbi se Vám naše aktivity v oblasti žen v migraci a k otázkám rovnosti žen a mužů v souvislosti s migrací? 

Link
CHCI PŘISPĚT
Link

Díky Vaší podpoře můžeme tato témata šířit do povědomí většího množství lidí. Děkujeme! 


Sledujte nás


  Facebook         Twitter         Web         YouTube         Instagram

Napište nám

Sdružení pro integraci a migraci, o.p.s.

Havlíčkovo náměstí 2
130 00 Praha 3 – Žižkov
+420 224 224 379
poradna@migrace.com

Podpořte nás     Náš web     Kontakt

Přejete si ukončit odběr tohoto newsletteru?

Logo Sdružení pro integraci a migraci, o. p. s.